PRE NÁŠ DOM

Odber magazínu

Nová minerálna izolácia prekvapí ľahkosťou

Pri izolovaní 100 metrov štvorcových fasády si pri použití bežnej fasádnej minerálnej izolácie na dom „prihodíme“ približne 1800 kilogramov. S novou minerálnou fasádnou izoláciou CLIMA 034 je nám stačí 900 kilogramov. Ako je to možné? Nová izolácia je síce rovnako efektívna, no o polovicu ľahšia ako bežné dosky.


Ľahká, no mimoriadne účinná

Nová fasádna minerálna izolácia CLIMA 034 je až o polovicu ľahšia ako jej konkurencia. Kým obyčajné fasádne minerálne izolačné dosky vážia až 11 kilogramov, CLIMA 034 váži len 6. A to aj napriek tomu, že každá doska je až o 20 percent väčšia (1200mm x 600mm), ako je zvykom. Aj keď by sa mohlo zdať, že takto radikálne znížená hmotnosť by si vyžadovala štrukturálne kompromisy, opak je pravdou. Jej odolnosť a pružnosť ostávajú nezmenené a rovnako aj izolačné vlastnosti. V lete aj v zime prináša do domu mimoriadny teplotný a akustický komfort.

 

Ľahšia manipulácia skracuje čas realizácie

Okrem výrazne nižšej hmotnosti uľahčuje prácu s fasádnou minerálnou doskou aj väčší formát dosky – 1200 x 600 mm. V praxi to znamená, že dosiek CLIMA 034 budete na stavbe potrebovať menej a ich montáž bude rýchlejšia. To, že je nová izolačná doska ľahšia a má väčší rozmer, však neznamená, že „slabšie“ izoluje. „CLIMA 034 má najlepšie tepelnoizolačné vlastnosti v triede minerálnych izolácii, jej  lambda má hodnotu 0,034. Poskytuje teda naozaj efektívnu ochranu pred únikmi tepla v zime a zároveň chráni dom pred letným prehrievaním,“ konštatuje Alexander Prizemin.

 

Nová minerálna izolácia je zároveň aj plnohodnotnou akustickou izoláciou, čo oceníte, ak váš dom stojí napríklad v blízkosti rušnej cesty. Izolačné dosky CLIMA 034 sú tiež nehorľavé, takže pri zateplení touto izoláciou nie je potrebné realizovať požiarne zábrany, čo v dôsledku opäť šetrí  čas aj financie investora.“ CLIMA 034 teda predstavuje tri riešenia v jednom – tepelnú izoláciu, akustickú izoláciu a požiarnu ochranu.

Ekologické riešenie do dôsledkov

Izolácia šetrí životné prostredie principiálne – vďaka izolácií môže obyvateľ domu či bytu ušetriť až 40 percent nákladov na vykurovanie. Druhým rozmerom je samozrejme šetrenie energie pri aplikácii zateplenia, ktoré vyplýva z nízkej hmotnosti nových fasádnych izolačných dosiek. Tým, že materiál je o polovicu ľahší, môžete ušetriť energiu nielen pri jeho aplikácii, ale aj na jeho preprave. Tretím ekologickým rozmerom je samotné zloženie materiálu: až 80 percent jej objemu tvorí recyklované sklo. Pre porovnanie – bežné minerálne izolácie obsahujú obvykle o 20 percent recyklovanej zložky menej.

Kontakt:

Divízia ISOVER
Saint-Gobain Construction Products, s.r.o.
Stará Vajnorská 139,
831 04 Bratislava

Tel.: 02/49212116
E-mail: info@isover.sk
web: www.isover.sk