PRE NÁŠ DOM

Odber magazínu

Hliníkové systémy pre bytové domy

Hliníkové zábradlia

Hliníkové zábradlia pre balkóny a lodžie predstavujú veľmi estetické, účelné a moderné riešenie dnešnej panelovej výstavby. Systém hliníkového zábradlia vychádza z rámového systému AluPlus. Zábradlie sa skladá z hliníkových profilov, ktorých farebné prevedenie je možné prispôsobiť požiadavkám zákazníka. Pre vyplnenie hliníkových rámov sa používajú farebné vysokotlakové laminátové dosky MAX Exterior spĺňajúce požiadavky na protinárazovú a požiarnu odolnosť alebo bezpečnostné sklo Conex s čírou, mliečnou alebo farebnou fóliou. V spodnej časti hliníkového rámu sú drenážne otvory pre odtok kondenzátu. Hliníkové zábradlia je možné použiť v rámci novej výstavby, ako aj pri prestavbe balkónov a lodžií náhradou za staré zhrdzavené konštrukcie. Stavebnicový systém hliníkových zábradlí ponúka rad technologických riešení, ktoré je možné vzájomne skombinovať a prepájať. Konštrukcia zábradlia je kvalitnou prípravou na dodatočné zasklenie balkónu, lodžie alebo polo-lodžie pomocou rámových alebo bezrámových systémov.

 

 

 

 

Obrázok 1.

Obrázok znázorňujúci kotvenie balkónového profilu do pochôdznej časti a kotvenie madla cez zateplenie prostredníctvom špeciálneho zvarenca. Na odvedenie kondenzátu sa používajnu drenážne otvory


   

Obrázok 2.

Obrázok znázorňujúci kotvenie balkónového profilu z čela pochôdznej časti bez narušenia hydroizolácie a priznaných  vynášacích zvarencov(konzol) vo farebnom  prevedení  Ral.


    Obrázok 3

Obrázok znázorňujúci kotvenie balkónového profilu z čela pochôdznej časti bez narušenia hydroizolácie a zakrytím vynášaných konzol prostredníctvom odkvapových plechov vo farebnom  prevedení Ral.

 

Zasklenie balkónov a lodžií

Zasklenie balkónu alebo lodžie rozširuje užívateľnú plochu bytu a prirodzene zvyšuje komfort bývania. Novo zasklený priestor slúži zároveň ako ochrana proti hluku, prachu, exhalátom, dažďu a extrémnym teplotám. Zasklenie lodžie rovnako predstavuje úsporu nákladov na vykurovanie bytu. Spoločnosť ALUMISTR SE je výrobcom obidvoch typov zasklievacích systémov – rámového a bezrámového. Veľa prvkov majú obidva systémy rovnaké alebo podobné, v niečom sa však líšia. Vynikajú veľmi jednoduchou ovládateľnosťou a minimálnymi požiadavkami na údržbu. Pri využití bezpečnostného skla a uzamykateľného prevedenia slúžia ako účinná prekážka proti vlámaniu. Výber vhodného typu zasklievacieho systému závisí na konkrétnych požiadavkách zákazníka.

Rámové zasklenie AluPlus,AluCombi,AluTherm

Hliníkový rám je osadený sklom s hrúbkou 4 – 6 mm, pre zvýšenie izolačných vlastností systému je možné využiť aj izolačné dvojsklo s hrúbkou 16 mm. Výplň je vsadená do hliníkového rámu, ktorý sa posúva po spodnej (nosnej) a hornej (vodiacej) koľajnici. Spôsob otvárania je posuvný, tzn. že jednotlivé sklá sa zasúvajú za seba vo variantoch dvojdielnych až päťdielnych posuvných stien. Ovládanie je veľmi jednoduché a prevádzka takmer bez údržbová. Systém sa montuje rýchlo a bezpečne bez použitia lešenia alebo lávky.

U systému AluComi sa prevedenie a možnosti výplní zhodujú s rámovým systémom AluPlus. Líšia sa tvarom vertikálnych profilov, ktoré sú robustnejšie a pevnejšie a umožňujú tak využitie tohto systému vo vyšších stavebných otvoroch. Tieto profily majú nielen veľmi elegantný vzhľad, ale zároveň slúžia ako madlo celou svojou dĺžkou.

Systém AluTherm je vzhľadovo zhodný s rámovým systémom AluCombi. Hliníkové profily do systému AluTerm sú však navyše vybavené plastovými prvkami pre zlepšenie izolačných vlastností systému. Pre výplň sa používajú dostupné typy izolačných dvojskiel s hrúbkou 16 mm.

Rámový systém AluTerm je používaný predovšetkým pre hliníkové konštrukcie v podobe altánov, zimných záhrad alebo prístreškov, a to v posuvnom alebo pevnom prevedení. Systém zabezpečuje minimalizáciu tepelných strát, ochranu proti vetru, dažďu, hluku, prachu a exhalátom.

Bezrámové zasklenie

Sklenené tabule bez deliacich zvislých rámov s transparentným medziskelným tesnením vytvárajú dojem celopresklenej plochy. Krídla z číreho bezpečnostného skla s hrúbkou 6 mm sú zaistené vždy na hornej a spodnej časti plastovými dielmi, ktoré umožňujú posun krídiel vo vodiacich koľajniciach. Systém otvárania je posuvný a otočný – všetky sklá sa postupne odsunú k jednej strane zaskleného balkónu alebo lodžie a otvoria do vnútorného priestoru, čím je dosiahnuté otvorenie skoro celej presklenej plochy. Veľmi jednoduché ovládanie pomocou malého plastového madla umiestneného na každom sklenenom krídle a možnosť otvorenia krídla do priestoru balkónu alebo lodžie predstavujú maximálny užívateľský komfort pre zákazníka.

AluVista

Bezrámový posuvný a otočný zasklievací systém z číreho bezpečnostného skla s hrúbkou 6 mm a vodiacich hliníkových profilov pre zasklenie lodžií, balkónov a výklenkov domov. Sklenené tabule sú vsadené do plastových dielcov zaisťujúcich posun krídiel vo vodiacich koľajniciach a ich následné otváranie. 2 – 16 posuvných a otváracích krídiel sa posúva po spodnej koľajnici v úrovni zábradlia a sú vedené hornou koľajnicou rovnakého tvaru (nezasahujú do vnútorného priestoru lodžie alebo balkónu). V spodnej časti koľajnice sa nachádzajú drenážne otvory pre odtekanie dažďovej vody a roztápajúceho sa snehu. Bočné uzatváracie profily a špeciálne tesnenie medzi krídlami zaisťujú takmer dokonalú tesnosť celej konštrukcie. V spodnej a hornej rovine sú prieduchy pre trvalú infiltráciu. Systém je navrhnutý tak, aby bol použiteľný pre všetky modulové rozmery aj konštrukčné sústavy. Bezrámový systém AluVista je používaný predovšetkým pre zasklievanie balkónov a lodžií, popr. vrchného zasklenia v altánoch.                                                                         

AluVerso

Konštrukčné riešenie systému AluVerso vychádza z bezrámového systému AluVista. Líši sa v spôsobe uchytenia skiel a výške koľajnice. Bezrámový systém AluVerso je určený pre riešenia atypických tvarov balkónov a lodžií. Hlavnou výhodou tohto systému je možnosť posúvania krídiel cez roh koľajnice, čo znamená, že všetky krídla je možné otvoriť na jednu stranu balkónu (poprípade k obom stranám) aj v prípade predsunutého celoskleneného balkónu, vrátane bočných stien. Jedná sa o posuvný a otočný zasklievací systém z číreho bezpečnostného skla s hrúbkou 6 mm a vodiacich hliníkových profilov pre zasklievanie lodžií, balkónov a výklenkov domov. Sklenené tabule sú vo svojej vrchnej a spodnej časti vsadené do hliníkových líšt, do ktorých sú zasadené plastové dielce s ložiskami zaisťujúcimi posun krídiel vo vodiacich koľajniciach a ich následné otváranie. Krídla sa posúvajú po spodnej koľajnici v úrovni zábradlia a sú vedené hornou koľajnicou rovnakého tvaru. V spodnej koľajnici sa nachádzajú drenážne otvory pre odtekanie dažďovej vody a roztápajúceho sa snehu. Bočné uzatváracie profily a špeciálne tesnenie medzi krídlami zaisťujú takmer dokonalú tesnosť celej konštrukcie. V spodnej a hornej rovine sú prieduchy pre trvalú infiltráciu

Kombináciou hliníkových systémov AluMistr vzniká široká škála uplatnenia a maximálna variabilita konštrukčných riešení. Systémy je možné použiť pre altány, prístrešky rodinných domov a rôzne atypické tvary výklenkov alebo prístavieb rodinných domov, chát, chalúp alebo komerčných objektov. V interiéroch si systémy našli uplatnenie predovšetkým v podobe deliacich priečok, posuvných stien šatných skríň alebo sprchových zásten. Maximálna variabilita systémov AluMistr vychádza z veľkých možností konštrukčných riešení, rovnako ako z veľkého množstva variantov rôznych prevedení.

Systém AluMuistr dokážu vďaka kombinácii subtílnych hliníkových profilov a skla prepojiť obytný priestor s okolitou prírodou, a vytvoriť tak príjemné miesto k odpočinku. Každý z týchto produktov je originál, vždy prispôsobený technickému riešeniu daného objektu a požiadavkám zákazníka. K spokojnosti prispievajú aj mnohé doplnkové produkty ako napríklad sušiak na bielizeň, držiak na kvetináče a držiaky na satelit .V prípade požiadavky na širšie informácie neváhajte navštíviť našu stránku www.alumistr.sk.


O spoločnosti:

ALUMISTR Slovakia, s.r.o. je dcérska spoločnosť  zastupujúca výrobcu hliníkových systémov AluMistr po celom území Slovenskej republiky už od roku 2010. Jedná sa o rámové systémy  hliníkových konštrukcii  zábradlí ,altánkov a interiérových deliacich priečok a ďalších atypických konštrukcií  napr. prístavieb a prístreškov rodinných domov  zo systému AluPlus, AluCombi a AluTerm. Zároveň vyrábame  bezrámové systémy určené pre zasklievanie balkónov a lodžií  zo systému AluVista a AluVerso . V rámci revitalizácie a rekonštrukcie panelových domov poskytujeme komplexné riešenia pre balkóny a lodžie. Pred samotným začiatkom projektu úzko spolupracujeme na príprave technického riešenia a na tvorbe výkresovej dokumentácie, prípadne spracujeme vizualizácie.

Kontakt:
Za kasárňou 1
831 03 Bratislava
Tel: +421 901 712 450
E-mail: alumistr@alumistr.sk
Web: www.alumistr.sk